DOM Diamant 2.0 - wkładka patentowa (konfigurator)

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: DOM-DI-01NN
 • Producent: DOM
 • Dostępność: Jest Jest

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: zamówienie indywidualne - termin około 30 dni
 • szt.
 • Cena netto: 1 612,30 zł / szt. 1 983,13 zł / szt.

Wkładki DOM Diamant 2.0 (druga generacja) - Produkt na specjalne zamówienie, termin realizacji do 4 tygodni.

SKONFIGURUJ wkładkę wybierając w opcjach produktu:
- wymiar
- ilość kluczy
- rodzaj zabieraka
- pokrętło

Charakterystyka wkładki DOM Diamant 2.0

PRODUCENT: DOM (Niemcy)
SYSTEM: Diamant 2.0
KOLOR: nikiel
ODPORNOŚĆ: bumping, kopiowanie, łamanie, rozwiercanie, ukręcanie, wyrywanie, wytrych
MASTER KEY: TAK
UJEDNOLICENIE: możliwość otwierania wielu zamków jednym kluczem
GWARANCJA: 24 miesiące

Technologia Diamant 2.0 - Wieczna jakość systemu DOM diamant imponuje ekstremalnymi wartościami wydajności, pozwala na znacznie wyższe wymagania w zakresie ochrony i komfortu zamykania dzięki stalowemu mechanizmowi blokującemu z 21 obracającymi się stalowymi tarczami. Każdy element, od materiału po mechanizmy blokujące to bezkompromisowa jakość w każdym szczególe.

DOM Diamant - typy wkładek i cylindrów

 • wkładki dwustronne
 • wkładki z gałką
 • półwkładki (wkładki połówkowe)
 • cylindry okrągłe do zamków nawierzchniowych

Budowa modułowa - Jest najwyższą formą zabezpieczenia, jaką charakteryzują się wkładki patentowe. DOM Diamant dzięki budowie modułowej może oprzeć się najpopularniejszej metodzie włamania, jaką jest ZŁAMANIE lub WYRWANIE. Najsłabszym punktem większości wkładek dostępnych na rynku, których konstrukcja opiera się na jednolitym bloku (budowa monolityczna), jest miejsce przewężenia w środkowej części bezpośrednio pod zabierakiem. Przewężenie jest ponadto osłabione otworem na śrubę mocującą, która powoduje dodatkowe naprężenie. Do złamania wkładki wystarczy uderzenie lub chwyt narzędziem zaciskowym - trwa to parę sekund, zamek zostaje otwarty. Wkładka DOM Diamant oparta jest na bardzo wytrzymałym łączniku ze stali chromo-niklowej zabezpieczającym w najwyższym stopniu przed opisanymi metodami włamań.

Niepodważalnym atutem budowy modułowej jest także możliwość zmiany wymiaru. W przypadku zmiany drzwi lub lokalizacji, wymiany okuć, itp. można dostosować długość istniejącej wkładki do nowych warunków, nie ma potrzeby wymiany wkładki na nową.

Wymiary wkładek - Budowa modułowa daje możliwość dowolnego konfigurowania wymiarów wkładki w granicach uwarunkowanych przez jej konstrukcję. Zasadą jest gradacja (stopniowanie) co 5 mm. Bazą jest wymiar 32 mm (wkładka 32/32), który można przedłużać co 5 mm w każdą stronę np. 37, 42, 47, 52 itd. Przykładowy wymiar wkładki przedłużonej o 5 mm z jednej i 15 mm z drugiej strony to 37/47 mm.

Klucze – Klucz w kształcie 3D wykonany z wytrzymałej i odpornego na ścieranie stali nierdzewnej z pałąkiem ze stali duracast. Najwyższa ochrona klucza przed kopiowaniem dzięki wieloliniowemu, trójwymiarowemu profilowi klucza. Chronione organizacyjnie i prawnie. Ściśle ewidencjonowane, dorabiane w jednym miejscu w Polsce (tylko za pośrednictwem autoryzowanych partnerów DOM). Klucz mogą dorobić tylko klienci posiadający odpowiedni dokument uprawniający (karta bezpieczeństwa). Przy zakupie produkty Diamant standardowo wyposażone są w 3 klucze i kartę bezpieczeństwa.

Koszt domówienia klucza dodatkowego w późniejszym terminie, jest wyższy od ceny klucza zamawianego bezpośrednio przy zakupie wkładki.

Rodzaje zabieraków - Rodzaj zabieraka uzależniony jest od typu zamka, w którym będzie zamontowana wkładka. Wkładki mogą być wyposażone w zabierak tradycyjny (palcowy) lub zabierak zębatkowy (10 zębów).

Wykończenie - W standardzie: chrom satyna (N

DOM Diamant - zalety

 • Najwyższy poziom zabezpieczenia technicznego przed nieautoryzowanym dorabianiem kluczy
 • Klucze dorabiane w jednym miejscu w Polsce (tylko za pośrednictwem autoryzowanych partnerów DOM)
 • Klucz 3D wykonany z wytrzymałej stali nierdzewnej
 • Najwyższa ochrona przed wierceniem, wyrywanie, ukręcaniem
 • Zabezpieczenie przed przewierceniem zgodnie z VdS BZ+ w standardzie
 • Zwiększona ochrona przed wierceniem dzięki elementom z węglików spiekanych oraz stali hartowanej
 • Modułowa konstrukcja z łącznikiem ze stali chromowo-niklowej
 • 21 obrotowych stalowych dysków
 • 35-krotne czytanie klucza
 • Rolki blokujące ułożone w trzech osiach
 • 10 obrotowych elementów blokujących (swobodnie obracające się segmenty blokujące wykonane ze stali nierdzewnej)
 • Klasa bezpieczeństwa zamka wg DIN EN 1303 04/2005: 6

Informacje techniczne - Wkładki i cylindry DOM Diamant chronione są elementami ze stali hartowanej przed technikami włamań typu wyrwanie rotora (tzw. korkociąg) lub próbami rozwiercenia. Otwarcie przy użyciu wytrychu jest niemożliwe, gdyż Diamant wymaga ustawienia wszystkich łożysk jednocześnie w określonej pozycji. Dzięki 35-krotnemu czytaniu klucza system zabezpieczony jest przed włamaniem metodą udarową (tzw. impact picking, bumping). 21 rotujących stalowych dysków jest ustawianych w określonych pozycjach przez wymuszone sterowanie kluczem w technologii 3D. Technologia zapewnia dostęp do niezliczonych kombinacji w systemach zamknięć bębenkowych.

WAŻNE - wymiar wkładki
Prezentowana wkładka dostępna jest w WIELU wymiarach (do wyboru w opcjach produktu). Dobór odpowiedniego wymiaru jest gwarancją bezpieczeństwa i prawidłowego działania produktu. Wymiar zależy od wielu czynników m.in. od rodzaju/modelu drzwi, zastosowanych w nich zamków, istniejących lub planowanych okuć, od techniki obsadzenia zamka itp.
Jeżeli nie są Państwo pewni wymiaru, przed dokonaniem zakupu prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.


Wszelkie prawa zastrzeżone! Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością firmy M-LOCK Zabezpieczenia. Są chronione prawem autorskim, które przysługuje firmie M-LOCK Zabezpieczenia. Zabrania się m.in. kopiowania, modyfikowania i rozpowszechniania zamieszczonych w sklepie internetowym www.m-lock.pl materiałów, w szczególności kart produktów bądź ich elementów, w tym fotografii, grafik, banerów, znaków, tekstów itp. oraz umieszczania w/w materiałów lub ich części w jakimkolwiek serwisie internetowym lub serwerze, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia firmy M-LOCK Zabezpieczenia, pod groźbą sankcji prawnych. Więcej szczegółów - patrz Prawa autorskie