EVVA ICS - wkładka patentowa (konfigurator)

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: EV-ICS-01NN
 • Producent: EVVA
 • Dostępność: Jest Jest

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: wysyłka w ciągu 48 godzin (dni robocze)
 • szt.
 • Cena netto: 521,00 zł / szt. 640,83 zł / szt.

WAŻNE - wymiar wkładki
Prezentowana wkładka posiada jeden z WIELU wymiarów dostępnych w sprzedaży. Dobór odpowiedniego wymiaru jest gwarancją bezpieczeństwa i prawidłowego działania produktu.

Wymiar zależy od wielu czynników m.in. od rodzaju/modelu drzwi, zastosowanych w nich zamków, istniejących lub planowanych okuć, od techniki obsadzenia zamka itp.

Jeżeli nie są Państwo pewni wymiaru, przed dokonaniem zakupu prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

WYBÓR OPCJI Z POKRĘTŁEM:
Jeżeli wybiorą Państwo opcję z pokrętłem, model pokrętła G1 lub G2 należy wpisać przy składaniu zamówienia w oknie "Uwagi do zamówienia".
W przypadku braku informacji o wyborze, przygotowana zostanie wkładka z pokrętłem G1.

Charakterystyka wkładki EVVA ICS

PRODUCENT: EVVA (Austria)
SYSTEM: ICS
ODPORNOŚĆ: bumping, kopiowanie, łamanie, rozwiercanie, wyrywanie, wytrych
MASTER KEY: TAK
UJEDNOLICENIE: możliwość otwierania wielu zamków jednym kluczem
GWARANCJA: 24 miesiące
W ZESTAWIE: 3 klucze, karta bezpieczeństwa, śruba mocująca

Technologia ICS - System kluczy symetrycznych ICS (system z kodowaniem wewnętrznym) zapewnia wysoki poziom ochrony dzięki wyjątkowemu połączeniu trzech różnych technologii blokowania:
- specjalnie zaprojektowanego profilu wzdłużnego
- sprawdzonego systemu krzywych, który kontroluje uprawnienie klucza
- usprawnionego systemu kołków i ukrytych wewnętrznych rowków w korpusie klucza, co jest jedynym takim rozwiązaniem na skalę światową! Dzięki temu nieuprawnione wykonanie kopii klucza jest praktycznie niemożliwe.

ICS - typy wkładek i cylindrów

 • wkładki dwustronne
 • wkładki z gałką
 • półwkładki (wkładki połówkowe)
 • cylindry okrągłe do zamków wierzchnich
 • skandynawskie wkładki owalne
 • kłódki

Budowa modułowa - Jest najwyższą formą zabezpieczenia, jaką charakteryzują się wkładki patentowe. EVVA ICS dzięki budowie modułowej (SYMO) może oprzeć się najpopularniejszej metodzie włamania, jaką jest ZŁAMANIE lub WYRWANIE. Najsłabszym punktem większości wkładek dostępnych na rynku, których konstrukcja opiera się na jednolitym bloku (budowa monolityczna), jest miejsce przewężenia w środkowej części bezpośrednio pod zabierakiem. Przewężenie jest ponadto osłabione otworem na śrubę mocującą, która powoduje dodatkowe naprężenie. Do złamania wkładki wystarczy uderzenie lub chwyt narzędziem zaciskowym - trwa to parę sekund, zamek zostaje otwarty. Modele wkładek EPS, ICS, 3KSplus, 4KS, MCS oparte są na bardzo wytrzymałym łączniku ze stali chromo-niklowej zabezpieczającym przed opisanymi metodami włamań.

Niepodważalnym atutem budowy modułowej jest także możliwość zmiany wymiaru wkładki praktycznie w każdej chwili. W przypadku zmiany drzwi lub lokalizacji, wymiany okuć, itp. można dostosować długość istniejącej wkładki do nowych warunków, nie ma potrzeby wymiany wkładki na nową.

Wymiary wkładek - Budowa modułowa daje możliwość dowolnego konfigurowania wymiarów wkładki w granicach uwarunkowanych przez jej konstrukcję. Zasadą jest gradacja (stopniowanie) co 5 mm. Bazą jest wymiar 31 mm (wkładka 31/31), który można przedłużać co 5 mm w każdą stronę np. 36, 41, 46, 51 itd. Przykładowy wymiar wkładki przedłużonej o 5 mm z jednej i 15 mm z drugiej strony to 36/46 mm. W systemie ICS możliwy jest wymiar 27 mm (opcja).

Klucze - Symetryczne (obustronne), wykonane z wytrzymałego i odpornego na ścieranie stopu "nowego srebra" (mosiądz wysokoniklowy). Chronione organizacyjnie i prawnie. Ściśle ewidencjonowane, dorabiane w jednym miejscu w Polsce (tylko za pośrednictwem autoryzowanych partnerów EVVA). Klucz mogą dorobić tylko klienci posiadający odpowiedni dokument uprawniający (karta bezpieczeństwa). Przy zakupie produkty ICS standardowo wyposażone są w 3 klucze i kartę bezpieczeństwa.

Koszt domówienia klucza dodatkowego w późniejszym terminie, jest wyższy od ceny klucza zamawianego bezpośrednio przy zakupie wkładki.

Rodzaje zabieraków - Rodzaj zabieraka uzależniony jest od typu zamka, w którym będzie zamontowana wkładka. Wkładki mogą być wyposażone w zabierak tradycyjny (palcowy) lub zabierak zębatkowy (10 zębów).

Bezpieczne sprzęgło - Opcjonalnie wkładkę można uzbroić w tzw. bezpieczne sprzęgło pozwalające na otwarcie zamka przy włożonym kluczu z drugiej strony.

Wykończenie - W standardzie: nikiel satyna (N), mosiądz (M). Na zamówienie indywidualne: chrom polerowany (CR), stary mosiądz (OG), czarny (NE)

ICS - zalety

 • Najwyższy poziom zabezpieczenia technicznego przed nieautoryzowanym dorabianiem kluczy
 • Połączenie trzech technologii blokowania
 • Klucze dorabiane w jednym miejscu w Polsce (tylko za pośrednictwem autoryzowanych partnerów EVVA)
 • Tworzenie niezwykle skomplikowanych systemów kontroli dostępu Master Key
 • Klucz symetryczny (obustronny), otwierający wkładkę niezależnie którą stroną wprowadzi się go do zamka
 • Konstrukcja modułowa oparta na wzmocnionym łączniku, dająca możliwość zmiany wymiaru wkładki
 • Możliwość łączenia wszystkich rodzajów wkładek, cylindrów, kłódek itp. w system jednego klucza ICS
 • Najwyższy poziom zabezpieczeń technicznych (ochrona przed kopiowaniem), organizacyjnych (karta bezpieczeństwa) i prawnych (patenty)
 • Każdy produkt ICS jest niepowtarzalny

Zabezpieczenia - Specjalnie zaprojektowane kołki HSS (High Speed Steel) zabezpieczają rotor przed nawierceniem i rozwierceniem oraz wyciągnięciem tzw. metoda korkociągu. Znajdujący się w obudowie kołek ze specjalnego stopu stali (srebrzanki) zapewnia optymalną ochronę przed rozwierceniem. Zastosowanie w mechanizmie dzielonych i niedzielonych elementów zapobiega rozpoznawaniu pozycji podczas wkładania klucza. Dzięki temu produkty ICS nie mogą zostać otwarte za pomocą wytrychu, odporne są także na bumping. 

Szczegółowe informacje techniczne: Poziom uprawnień klucza jest sprawdzany w trzech rzędach przez w sumie 13 sprężynujących kołków blokujących i dodatkowo przez profil wzdłużny o specjalnym kształcie. Centralny rząd kołków z dodatkowymi 3 kołkami ścieżkowymi sprawdza wewnętrzne ukryte rowki na wąskich bokach klucza. Boczne rzędy kołków z 10 niedzielonymi kołkami blokującymi odczytują krzywe po bokach klucza. Rzędy rozmieszczone są asymetrycznie w stosunku do kołków ścieżkowych, posiadają fikcyjne pozycje otwarcia, co praktycznie uniemożliwia skopiowanie wkładki bębenkowej.


Wszelkie prawa zastrzeżone! Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością firmy M-LOCK Zabezpieczenia. Są chronione prawem autorskim, które przysługuje firmie M-LOCK Zabezpieczenia. Zabrania się m.in. kopiowania, modyfikowania i rozpowszechniania zamieszczonych w sklepie internetowym www.m-lock.pl materiałów, w szczególności kart produktów bądź ich elementów, w tym fotografii, grafik, banerów, znaków, tekstów itp. oraz umieszczania w/w materiałów lub ich części w jakimkolwiek serwisie internetowym lub serwerze, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia firmy M-LOCK Zabezpieczenia, pod groźbą sankcji prawnych. Więcej szczegółów - patrz Prawa autorskie