KESO 10RS Omega 30/50NN (80 mm), wkładka patentowa

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
  (Zobacz recenzje)
 • Kod: K1-OM3050NN
 • Producent: KESO
 • Dostępność: tylko domówienia do istniejącego kodu

 • Historia ceny
 • szt.
 • Cena netto: 413,69 zł / szt. 508,84 zł / szt.
 • Niedostępny

WAŻNE - koniec serii KESO 10RS
Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz jak najwyższą jakość produktów od stycznia 2022 roku seria 10RS Omega zostaje zastąpiona modelami KESO 4000S Omega oraz 8000S Omega2

Zapoznaj się z najnowszą ofertą KESO 4000S OMEGA kliknij
Zapoznaj się z najnowszą ofertą KESO 8000S OMEGA kliknij

Wsparcie techniczne dla produktów KESO 10RS Omega oraz obsługa klienta zostają na dotychczasowym poziomie. Zapewniamy możliwość domawiania do istniejących kodów kluczy, wkładek, cylindrów, rozbudowę i serwis istniejących systemów jednego klucza i Master Key.
Zobacz produkty powiązane (na dole strony)

Charakterystyka produktu

PRODUCENT: KESO (Szwajcaria)
SYSTEM: 10RS Omega
WYMIAR WKŁADKI: 30/50
KOLOR: nikiel
RODZAJ ZABIERAKA: palcowy
ODPORNOŚĆ: bumping, kopiowanie, łamanie, rozwiercanie, wyrywanie, wytrych
MASTER KEY: TAK
UJEDNOLICENIE: możliwość otwierania wielu zamków jednym kluczem
GWARANCJA: 24 miesiące
W ZESTAWIE: 3 klucze, karta bezpieczeństwa, śruba mocująca

KESO 10RS Omega - Jest kontynuacją sprawdzonych systemów firmy KESO takich jak K10/K10RS. Wkładki i cylindry wykonane są w technice, która do otwarcia zamka wymaga współpracy sztyftów OMEGA znajdujących się w rotorze wkładki z interaktywnymi elementami w samym kluczu.

10RS Omega - typy wkładek i cylindrów

 • wkładki dwustronne
 • wkładki z gałką
 • półwkładki (wkładki połówkowe)
 • cylindry okrągłe do zamków wierzchnich
 • kłódki

Budowa modułowa - Jest najwyższą formą zabezpieczenia, jaką charakteryzują się wkładki patentowe. KESO 10RS Omega dzięki budowie modułowej może oprzeć się najpopularniejszej metodzie włamania, jaką jest ZŁAMANIE lub WYRWANIE. Najsłabszym punktem większości wkładek dostępnych na rynku, których konstrukcja opiera się na jednolitym bloku (budowa monolityczna), jest miejsce przewężenia w środkowej części bezpośrednio pod zabierakiem. Przewężenie jest ponadto osłabione otworem na śrubę mocującą, która powoduje dodatkowe naprężenie. Do złamania wkładki wystarczy uderzenie lub chwyt narzędziem zaciskowym - trwa to parę sekund, zamek zostaje otwarty. Wkładki KESO 10RS Omega oparte są na stalowym łączniku chroniącym w dużym stopniu przed opisanymi metodami włamań.

Niepodważalnym atutem budowy modułowej jest także możliwość zmiany wymiaru wkładki praktycznie w każdej chwili. W przypadku zmiany drzwi lub lokalizacji, wymiany okuć, itp. można dostosować długość istniejącej wkładki do nowych warunków, nie ma potrzeby wymiany wkładki na nową.

Wymiary wkładek - Budowa modułowa daje możliwość dowolnego konfigurowania wymiarów wkładki w granicach uwarunkowanych przez jej konstrukcję. Zasadą jest gradacja (stopniowanie) co 5 mm. Bazą jest wymiar 30 mm (wkładka 30/30), który można przedłużać co 5 mm w każdą stronę np. 35, 40, 45, 50 itd. Przykładowy wymiar wkładki przedłużonej o 5 mm z jednej i 15 mm z drugiej strony to 35/45 mm.

Klucze - Chronione organizacyjnie i prawnie. Ewidencjonowane i dorabiane w jednym miejscu w Polsce (tylko za pośrednictwem autoryzowanych partnerów KESO). Wykonane są ze stopu "nowego srebra" (mosiądz wysokoniklowy). Klucz mogą dorobić tylko klienci posiadający odpowiedni dokument uprawniający (karta bezpieczeństwa). Przy zakupie produkty KESO standardowo wyposażone są w 3 klucze i kartę bezpieczeństwa (opcjonalnie dostępne z większą ilością kluczy).

Koszt domówienia klucza dodatkowego w późniejszym terminie, jest wyższy od ceny klucza zamawianego bezpośrednio przy zakupie wkładki.

Rodzaje zabieraków - Rodzaj zabieraka uzależniony jest od typu zamka, w którym będzie zamontowana wkładka. Wkładki mogą być wyposażone w zabierak tradycyjny (palcowy) lub zabierak zębatkowy (10 zębów).

Bezpieczne sprzęgło - Opcjonalnie wkładkę można uzbroić w tzw. bezpieczne sprzęgło pozwalające na otwarcie zamka przy włożonym kluczu z drugiej strony.

Wykończenie - W standardzie: nikiel satyna (N). Na zamówienie indywidualne: złoto 24K (GOLD), stary mosiądz (OG)

KESO 10RS Omega - zalety

 • Pełna ochrona przed nieautoryzowanym dorabianiem kluczy
 • Klucze dorabiane w jednym miejscu w Polsce (tylko za pośrednictwem autoryzowanych partnerów KESO)
 • Tworzenie systemów kontroli dostępu Master Key
 • Klucz symetryczny (obustronny), otwierający wkładkę niezależnie którą stroną wprowadzi się go do zamka
 • Konstrukcja modułowa oparta na wzmocnionym łączniku, dająca możliwość zmiany wymiaru wkładki
 • Możliwość łączenia wszystkich rodzajów wkładek, cylindrów, kłódek itp. w system jednego klucza 10RS Omega
 • Każdy produkt KESO 10RS Omega jest niepowtarzalny.

Zabezpieczenia - Specjalnie zaprojektowany, wytoczony z monolitu rdzeń wkładu cylindrycznego z unikalnym rozwiązaniem w postaci kołnierza wewnętrznego, zabezpiecza rotor przed wyrwaniem tzw. metodą korkociągu. Hartowany łącznik i kołki zastawkowe wykonane ze stali wzmocnionej zabezpieczają przed złamaniem, wyrwaniem i rozwierceniem.

Trzyrzędowy ułożony w dwóch płaszczyznach układ zapadek w połączeniu z systemem OMEGA i opatentowanym stopniowaniem głębokości otworów w kluczu, daje ochronę przed otwarciem techniką precyzyjną - wytrychowanie, oraz metodami wibracyjnymi m. in. bumpingiem. 

Oba grzbiety roboczej części klucza posiadają zapadki, które są niezbędne do pełnego odblokowania rdzenia wkładki, jednocześnie zabezpieczając przed nieautoryzowanym skopiowaniem klucza.

Dodatkowe informacje techniczne: Poziom uprawnień klucza jest sprawdzany w trzech rzędach i dwóch płaszczyznach przez w sumie 15 sprężynujących kołków blokujących i dodatkowo przez interaktywny system OMEGA. Podczas obrotu klucza we wkładce interaktywna zapadka Omega wsuwa się naprzemiennie do odpowiedniego gniazda w kluczu. Klucz wykonuje pracę podczas wprowadzenia go do wkładki ustawiając zapadkę OMEGA i zwalniając ją podczas obrotu.

 

Marka KESO należy do grupy najbardziej liczących się producentów zabezpieczeń ASSA-ABLOY


Wszelkie prawa zastrzeżone! Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością firmy M-LOCK Zabezpieczenia. Są chronione prawem autorskim, które przysługuje firmie M-LOCK Zabezpieczenia. Zabrania się m.in. kopiowania, modyfikowania i rozpowszechniania zamieszczonych w sklepie internetowym www.m-lock.pl materiałów, w szczególności kart produktów bądź ich elementów, w tym fotografii, grafik, banerów, znaków, tekstów itp. oraz umieszczania w/w materiałów lub ich części w jakimkolwiek serwisie internetowym lub serwerze, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia firmy M-LOCK Zabezpieczenia, pod groźbą sankcji prawnych. Więcej szczegółów - patrz Prawa autorskie