KESO 4000S Omega 30/30NN (60 mm), wkładka patentowa

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: K4-OM3030NN
 • Producent: KESO
 • Dostępność: Jest Jest
  Czas realizacji: wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
 • szt.
 • Cena netto: 470,40 zł / szt. 578,59 zł / szt.

WAŻNE - wymiar wkładki
Prezentowana wkładka posiada jeden z WIELU wymiarów dostępnych w sprzedaży. Dobór odpowiedniego wymiaru jest gwarancją bezpieczeństwa i prawidłowego działania produktu.

Wymiar zależy od wielu czynników m.in. od rodzaju/modelu drzwi, zastosowanych w nich zamków, istniejących lub planowanych okuć, od techniki obsadzenia zamka itp.

Jeżeli nie są Państwo pewni wymiaru, przed dokonaniem zakupu prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

WYBÓR OPCJI Z POKRĘTŁEM:
Jeżeli wybiorą Państwo opcję z pokrętłem, model pokrętła G1 lub G2 należy wpisać przy składaniu zamówienia w oknie "Uwagi do zamówienia".
W przypadku braku informacji o wyborze, przygotowana zostanie wkładka z pokrętłem G1.

Charakterystyka produktu

PRODUCENT: KESO (Szwajcaria)
SYSTEM: 4000S Omega
WYMIAR WKŁADKI: 30/30
KOLOR: nikiel satyna
RODZAJ ZABIERAKA: palcowy
ODPORNOŚĆ: bumping, kopiowanie, łamanie, rozwiercanie, wyrywanie, wytrych
MASTER KEY: TAK
UJEDNOLICENIE: możliwość otwierania wielu zamków jednym kluczem
GWARANCJA: 24 miesiące
W ZESTAWIE: 3 klucze, karta bezpieczeństwa, śruba mocująca

KESO 4000S Omega - Nieustanne inwestycje w badania nowych technologii i rozwiązań w dziedzinie zabezpieczeń przyniosły rezultat w postaci dodatkowego profilu w rotorze wkładki identyfikującego uprawniony klucz i lekko zmodyfikowane linie zapadek. Dzięki temu pokrewny do modelu 2000S profil 4000S Omega utrzymuje najwyższy poziom zabezpieczeń spotykany we wkładkach patentowych i cylindrach. Produkt skupia w sobie najbardziej zaawansowane technologie wykorzystywane w budowie mechanicznych systemów bezpieczeństwa.

4000S Omega - typy wkładek i cylindrów

 • wkładki dwustronne
 • wkładki z gałką
 • półwkładki (wkładki połówkowe)
 • cylindry okrągłe do zamków wierzchnich
 • kłódki

Budowa modułowa - Jest najwyższą formą zabezpieczenia, jaką charakteryzują się wkładki patentowe. KESO 4000S Omega dzięki budowie modułowej może oprzeć się najpopularniejszej metodzie włamania, jaką jest ZŁAMANIE lub WYRWANIE. Najsłabszym punktem większości wkładek dostępnych na rynku, których konstrukcja opiera się na jednolitym bloku (budowa monolityczna), jest miejsce przewężenia w środkowej części bezpośrednio pod zabierakiem. Przewężenie jest ponadto osłabione otworem na śrubę mocującą, która powoduje dodatkowe naprężenie. Do złamania wkładki wystarczy uderzenie lub chwyt narzędziem zaciskowym - trwa to parę sekund, zamek zostaje otwarty. Wkładki KESO 4000S Omega oparte są na bardzo wytrzymałym łączniku ze stali chromo-niklowej zabezpieczającym przed opisanymi metodami włamań.

Niepodważalnym atutem budowy modułowej jest także możliwość zmiany wymiaru wkładki praktycznie w każdej chwili. W przypadku zmiany drzwi lub lokalizacji, wymiany okuć, itp. można dostosować długość istniejącej wkładki do nowych warunków, nie ma potrzeby wymiany wkładki na nową.

Wymiary wkładek - Budowa modułowa daje możliwość dowolnego konfigurowania wymiarów wkładki w granicach uwarunkowanych przez jej konstrukcję. Zasadą jest gradacja (stopniowanie) co 5 mm. Bazą jest wymiar 30 mm (wkładka 30/30), który można przedłużać co 5 mm w każdą stronę np. 35, 40, 45, 50 itd. Przykładowy wymiar wkładki przedłużonej o 5 mm z jednej i 15 mm z drugiej strony to 35/45 mm.

Klucze - Chronione technicznie, organizacyjnie i prawnie. Ewidencjonowane i dorabiane w jednym miejscu w Polsce (tylko za pośrednictwem autoryzowanych partnerów KESO). Klucz może dorobić tylko osoba posiadająca odpowiedni dokument uprawniający (karta bezpieczeństwa). 
Produkty KESO 4000S Omega standardowo wyposażone są w 3 klucze wykonane z odpornego na ścieranie stopu "nowego srebra" (mosiądz wysokoniklowy) oraz kartę bezpieczeństwa.

W zależności od potrzeb możemy wykonać dowolną ilość kluczy. W przypadku serii 4000S Omega prowadzona jest historia dorabiania kluczy. Na indywidualne zamówienie dostępne są także klucze kolorowe (18 kolorów) oraz klucze przedłużane.

Koszt domówienia klucza dodatkowego w późniejszym terminie, jest wyższy od ceny klucza zamawianego bezpośrednio przy zakupie wkładki.

Rodzaje zabieraków - Rodzaj zabieraka uzależniony jest od typu zamka, w którym będzie zamontowana wkładka. Wkładki mogą być wyposażone w zabierak tradycyjny (palcowy) lub zabierak zębatkowy (10 zębów).

Bezpieczne sprzęgło - Opcjonalnie wkładkę można uzbroić w tzw. bezpieczne sprzęgło pozwalające na otwarcie zamka przy włożonym kluczu z drugiej strony.

Wykończenie - W standardzie: chrom satyna (N). Na zamówienie indywidualne: złoto 24K (GOLD), stary mosiądz (OG)

KESO 4000S Omega - zalety

 • Najwyższy poziom zabezpieczenia technicznego przed nieautoryzowanym dorabianiem kluczy
 • Klucze dorabiane w jednym miejscu w Polsce (tylko za pośrednictwem autoryzowanych partnerów KESO)
 • Tworzenie niezwykle skomplikowanych systemów kontroli dostępu Master Key
 • Klucz symetryczny (obustronny), otwierający wkładkę niezależnie którą stroną wprowadzi się go do zamka
 • Konstrukcja modułowa oparta na wzmocnionym łączniku, dająca możliwość zmiany wymiaru wkładki
 • Możliwość łączenia wszystkich rodzajów wkładek, cylindrów, kłódek itp. w system jednego klucza 4000S Omega
 • Każdy produkt KESO 4000S Omega jest niepowtarzalny.

Zabezpieczenia - Specjalnie zaprojektowany, wytoczony z jednego kawałka rdzeń wkładu cylindrycznego z unikalnym rozwiązaniem w postaci kołnierza wewnętrznego, zabezpiecza rotor przed wyrwaniem tzw. metodą korkociągu. Łącznik z niezwykle wytrzymałej stali chromo-niklowej, dodatkowo płyta pancerna chroniąca czoło wkładki i kołki zastawkowe wykonane ze stali wzmocnionej zabezpieczają przed rozwierceniem.

Trzyrzędowy ułożony w dwóch płaszczyznach układ zapadek w połączeniu z systemem OMEGA i opatentowanym stopniowaniem głębokości otworów w kluczu, daje ochronę przed otwarciem techniką precyzyjną - wytrychowanie, oraz metodami wibracyjnymi m. in. bumpingiem.

Oba grzbiety roboczej części klucza posiadają zapadki, które są niezbędne do pełnego odblokowania rdzenia. O niepowtarzalności profili kluczy 4000S Omega, świadczy chroniony patentem system stopniowania głębokości otworów na obydwu ich płaszczyznach.

Dodatkowe informacje techniczne: Poziom uprawnień klucza jest sprawdzany w trzech rzędach i dwóch płaszczyznach przez w sumie 15 sprężynujących kołków blokujących i dodatkowo przez interaktywny system OMEGA. Podczas obrotu klucza we wkładce interaktywna zapadka Omega wsuwa się naprzemiennie do odpowiedniego gniazda w kluczu. Klucz wykonuje pracę podczas wprowadzenia go do wkładki ustawiając zapadkę OMEGA i zwalniając ją podczas obrotu.

 

Marka KESO należy do grupy najbardziej liczących się producentów zabezpieczeń ASSA-ABLOY

Wszelkie prawa zastrzeżone! Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością firmy M-LOCK Zabezpieczenia. Są chronione prawem autorskim, które przysługuje firmie M-LOCK Zabezpieczenia. Zabrania się m.in. kopiowania, modyfikowania i rozpowszechniania zamieszczonych w sklepie internetowym www.m-lock.pl materiałów, w szczególności kart produktów bądź ich elementów, w tym fotografii, grafik, banerów, znaków, tekstów itp. oraz umieszczania w/w materiałów lub ich części w jakimkolwiek serwisie internetowym lub serwerze, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia firmy M-LOCK Zabezpieczenia, pod groźbą sankcji prawnych. Więcej szczegółów - patrz Prawa autorskie