MOTTURA Champions Modular 31/41ZN (72 mm), wkładka patentowa do drzwi WITEX Super-Lock

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: MOT-CM3141ZN-W
 • Producent: MOTTURA
 • Dostępność: Mała ilość Mała ilość
  Czas realizacji: wysyłka w ciągu 48 godzin (dni robocze)
 • szt.
 • Cena netto: 525,27 zł / szt. 646,08 zł / szt.

WAŻNE - wymiar wkładki
Prezentowana wkładka posiada jeden z WIELU wymiarów dostępnych w sprzedaży. Dobór odpowiedniego wymiaru jest gwarancją bezpieczeństwa i prawidłowego działania produktu.

Wymiar zależy od wielu czynników m.in. od rodzaju/modelu drzwi, zastosowanych w nich zamków, istniejących lub planowanych okuć, od techniki obsadzenia zamka itp.

Jeżeli nie są Państwo pewni wymiaru, przed dokonaniem zakupu prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Charakterystyka produktu

PRODUCENT: MOTTURA (Włochy)
SYSTEM: MOTTURA Champions
WYMIAR WKŁADKI: 31/41
KOLOR: nikiel
RODZAJ ZABIERAKA: zębatka
ODPORNOŚĆ: bumping, kopiowanie, łamanie, rozwiercanie, wyrywanie, wytrych
MASTER KEY: TAK, wariant PRO
UJEDNOLICENIE: możliwość otwierania wielu zamków jednym kluczem
GWARANCJA: 24 miesiące
W ZESTAWIE: 5 kluczy, karta bezpieczeństwa, kolorowe znaczniki, śruba mocująca

Champions MODULAR - Opatentowane przez firmę MOTTURA mechaniczne innowacje technologiczne PRO-MODULAR, pozwalają na uzyskanie ponad 63 milionów kombinacji. Zastrzeżony profil klucza MM, podwójny mechaniczny system szyfrowania z pinami w systemie "MATEMATICA" oraz budowa modułowa z kontrolowaną strefą pęknięcia, gwarantują bezpieczeństwo na maksymalnym poziomie.

Champions MODULAR - typy wkładek i akcesoriów

 • wkładki dwustronne
 • wkładki z gałką
 • półwkładki (wkładki połówkowe)
 • kłódki

MODULAR - Budowa modułowa jest najwyższą formą zabezpieczenia jaką charakteryzują się wkładki patentowe. Champions MODULAR dzięki budowie modułowej oraz kontrolowanej strefie pęknięcia przedniej części obudowy, może oprzeć się najpopularniejszej metodzie włamania, jaką jest ZŁAMANIE lub WYRWANIE. Najsłabszym punktem większości wkładek dostępnych na rynku, których konstrukcja opiera się na jednolitym bloku (budowa monolityczna), jest miejsce przewężenia w środkowej części bezpośrednio pod zabierakiem. Przewężenie jest ponadto osłabione otworem na śrubę mocującą, która powoduje dodatkowe naprężenie. Do złamania wkładki wystarczy uderzenie lub chwyt narzędziem zaciskowym - trwa to parę sekund, zamek zostaje otwarty. Wkładki Champions MODULAR oparte są na wzmocnionym stalowym mostku zabezpieczającym przed opisanymi metodami włamań.

Niepodważalnym atutem budowy modułowej jest także możliwość zmiany wymiaru wkładki praktycznie w każdej chwili. W przypadku zmiany drzwi lub lokalizacji, wymiany okuć, itp. można dostosować długość istniejącej wkładki do nowych warunków, nie ma potrzeby wymiany wkładki na nową.

Wymiary wkładek - Budowa modułowa daje możliwość dowolnego konfigurowania wymiarów wkładki w granicach uwarunkowanych przez jej konstrukcję. Zasadą jest gradacja (stopniowanie) co 5 mm. Bazą jest wymiar 31 mm (wkładka 31/31), który można przedłużać co 5 mm w każdą stronę np. 36, 41, 46, 51 itd. Przykładowy wymiar wkładki przedłużonej o 5 mm z jednej i 15 mm z drugiej strony to 36/46 mm.

Klucze - Jedyne w swoim rodzaju klucze symetryczne z opatentowanym profilem MM i systemem "MATEMATICA", zapewniają maksymalną ochronę przed nieautoryzowanym dorobieniem. Chronione technicznie, organizacyjnie i prawnie. Ewidencjonowane i dorabiane wyłącznie za pośrednictwem autoryzowanych partnerów MOTTURA. Klucz mogą dorobić tylko klienci posiadający odpowiedni dokument uprawniający (karta bezpieczeństwa).

Część robocza klucza wykonana jest z odpornego na ścieranie stopu "nowego srebra" (mosiądz wysokoniklowy). Przy zakupie produkty Champions MODULAR standardowo wyposażone są w kartę bezpieczeństwa oraz 5 kluczy z uchwytem w kolorze ciemno niebieskim, z możliwością oznaczania kolorami (kolorowe znaczniki znajdują się w zestawie). Na zamówienie indywidualne możemy dorobić dowolną ilość kluczy.

Koszt domówienia klucza dodatkowego w późniejszym terminie, jest wyższy od ceny klucza zamawianego bezpośrednio przy zakupie wkładki.

Rodzaje zabieraków - Rodzaj zabieraka uzależniony jest od typu zamka, w którym będzie zamontowana wkładka. Wkładki mogą być wyposażone w zabierak tradycyjny (palcowy) lub zabierak zębatkowy (10 zębów).

Bezpieczne sprzęgło - Opcjonalnie wkładkę można uzbroić w tzw. bezpieczne sprzęgło pozwalające na otwarcie zamka przy włożonym kluczu z drugiej strony.

Wykończenie - W standardzie: nikiel satyna (N). Na zamówienie indywidualne: mosiądz matowy (M)

Champions MODULAR - zalety

 • Pełna kontrola przed nieautoryzowanym dorabianiem kluczy
 • Klucze dorabiane wyłącznie za pośrednictwem autoryzowanych partnerów MOTTURA
 • Klucz symetryczny (obustronny), otwierający wkładkę niezależnie którą stroną wprowadzi się go do zamka
 • Tworzenie rozbudowanych systemów jednego klucza oraz Master Key w wariancie PRO
 • Konstrukcja modułowa oparta na wzmocnionym łączniku, umożliwiająca zmianę wymiaru wkładki
 • Techniczne, organizacyjne i prawne zabezpieczenie klucza (dzięki ochronie przed kopiowaniem, karcie bezpieczeństwa i patentom)
 • Każdy produkt Champions MODULAR jest niepowtarzalny

Zabezpieczenia - Podwójny mechaniczny system szyfrowania z wyprofilowanymi pinami wzorowanymi na symbolach matematycznych "MATEMATICA", dają możliwość ponad 63 milionów kombinacji klucza. Każda kombinacja klucza jest unikatem. Możliwości zastosowania systemu i liczba wariantów są praktycznie nieograniczone.

Opatentowany profil kluczowy MM, system "MATEMATICA" oraz do 16 pinów sprawdzających ustawionych dwupłaszczyznowo, zabezpiecza przed otwarciem innym narzędziem niż oryginalny klucz. Profilowane elementy sterujące w osi rotora bronią cylinder przed próbami otwarcia metodami typu picking (wytrychowanie), bumping (uderzanie), tracing (kopiowanie).

Przed próbami złamania lub wyrwania chroni wzmocniony, przechodzący przez całą długość wkładki stalowy mostek łączący obydwie jej części, oraz kontrolowana strefa pęknięcia znajdująca się w czołowej części wkładki z obu jej stron. Próby złamania lub wyrwania blokują cylinder w sposób nieodwracalny, uniemożliwiając jego otwarcie. Znajdujące się w obudowie kołki ze specjalnego stopu stali (srebrzanki), zapewniają optymalną ochronę przed próbami nawiercenia lub rozwiercenia.

Wszelkie prawa zastrzeżone! Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością firmy M-LOCK Zabezpieczenia. Są chronione prawem autorskim, które przysługuje firmie M-LOCK Zabezpieczenia. Zabrania się m.in. kopiowania, modyfikowania i rozpowszechniania zamieszczonych w sklepie internetowym www.m-lock.pl materiałów, w szczególności kart produktów bądź ich elementów, w tym fotografii, grafik, banerów, znaków, tekstów itp. oraz umieszczania w/w materiałów lub ich części w jakimkolwiek serwisie internetowym lub serwerze, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia firmy M-LOCK Zabezpieczenia, pod groźbą sankcji prawnych. Więcej szczegółów - patrz Prawa autorskie