MUL-T-LOCK MT5+ Modular 31/33NN (64 mm), wkładka patentowa

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: MTL-MTM3133NN
 • Producent: MUL-T-LOCK
 • Dostępność: Jest Jest
  Czas realizacji: odbiór/wysyłka do 48 godzin (dni robocze)
 • szt.
 • Cena netto: 738,78 zł / szt. 908,70 zł / szt.

WAŻNE - wymiar wkładki
Prezentowana wkładka posiada jeden z WIELU wymiarów dostępnych w sprzedaży. Dobór odpowiedniego wymiaru jest gwarancją bezpieczeństwa i prawidłowego działania produktu.

Wymiar zależy od wielu czynników m.in. od rodzaju/modelu drzwi, zastosowanych w nich zamków, istniejących lub planowanych okuć, od techniki obsadzenia zamka itp.

Jeżeli nie są Państwo pewni wymiaru, przed dokonaniem zakupu prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

WYBÓR OPCJI Z POKRĘTŁEM:
Jeżeli wybiorą Państwo opcję z pokrętłem, model pokrętła G1, G2 lub G3 należy wpisać przy składaniu zamówienia w oknie "Uwagi do zamówienia".
W przypadku braku informacji o wyborze, przygotowana zostanie wkładka z pokrętłem G1.

Charakterystyka produktu

PRODUCENT: MUL-T-LOCK (Izrael)
SYSTEM: MT5+ MODULAR
WYMIAR WKŁADKI: 31/33
KOLOR: nikiel satyna
RODZAJ ZABIERAKA: palcowy
ODPORNOŚĆ: bumping, kopiowanie, łamanie, rozwiercanie, wyrywanie, wytrych
MASTER KEY: TAK
UJEDNOLICENIE: możliwość otwierania wielu zamków jednym kluczem
GWARANCJA: 24 miesiące
W ZESTAWIE: 3 klucze, karta bezpieczeństwa, kolorowe znaczniki, śruba mocująca

MT5+ MODULAR łączy trzy zaawansowane technologie ochronne, tworząc potrójny mechanizm blokujący, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa:
- Innowacyjna technologia pinów teleskopowych 5 generacji MT5+
- Opatentowana sprężyna Alpha Spring, element mobilny umieszczony na końcu klucza.
- Unikalne bezsprężynowe sworznie palcowe sterowane krzywą na kluczu.
MUL-T-LOCK jako lider w rozwiązaniach blokujących o najwyższym standardzie bezpieczeństwa, wprowadził platformę MT5+ zaprojektowaną z myślą o maksymalnej ochronie, elastyczności i wygodzie.

MT5+ typy wkładek i cylindrów:

 • wkładki dwustronne
 • wkładki z gałką
 • półwkładki (wkładki połówkowe)
 • cylindry okrągłe do zamków wierzchnich
 • skandynawskie wkładki owalne
 • kłódki

Budowa modułowa (MODULAR) - Jest najwyższą formą zabezpieczenia, jaką charakteryzują się wkładki patentowe. MT5+ MODULAR dzięki budowie modułowej może oprzeć się najpopularniejszej metodzie włamania, jaką jest ZŁAMANIE lub WYRWANIE. Najsłabszym punktem większości wkładek dostępnych na rynku, których konstrukcja opiera się na jednolitym bloku (budowa monolityczna), jest miejsce przewężenia w środkowej części bezpośrednio pod zabierakiem. Przewężenie jest ponadto osłabione otworem na śrubę mocującą, która powoduje dodatkowe naprężenie. Do złamania wkładki wystarczy uderzenie lub chwyt narzędziem zaciskowym - trwa to parę sekund, zamek zostaje otwarty. Konstrukcja wkładek MT5+ MODULAR opiera się na mostku ze stali hartowanej chroniącym w dużym stopniu przed opisanymi metodami włamań.

Niepodważalnym atutem budowy modułowej jest możliwość zmiany wymiaru wkładki. W przypadku zmiany drzwi lub lokalizacji, wymiany okuć, itp. można dostosować długość istniejącej wkładki do nowych warunków, nie ma potrzeby wymiany wkładki na nową.

Klucze - Symetryczne (obustronne), z wygodnym w użyciu designerskim uchwytem z tworzywa sztucznego. Część robocza klucza wykonana jest z odpornego na ścieranie stopu mosiądzu wysokoniklowego (tzw. nowe srebro).
Dorabianie odbywa się za pośrednictwem autoryzowanych partnerów Mul-T-Lock. Klucz może dorobić osoba posiadająca odpowiedni dokument (karta bezpieczeństwa).

Produkty Mul-T-Lock MT5+ standardowo wyposażone są w kartę bezpieczeństwa oraz 3 klucze z uchwytem z tworzywa sztucznego z możliwością oznaczania kolorami (kolorowe znaczniki znajdują się w zestawie). Na zamówienie indywidualne możemy dorobić dowolną ilość kluczy.

Rodzaje zabieraków - Rodzaj zabieraka uzależniony jest od typu zamka, w którym będzie zamontowana wkładka. Wkładki mogą być wyposażone w zabierak tradycyjny (palcowy) lub zabierak zębatkowy (10 zębów).

Bezpieczne sprzęgło - Opcjonalnie wkładkę można uzbroić w tzw. bezpieczne sprzęgło pozwalające na otwarcie zamka przy włożonym kluczu z drugiej strony.

Wykończenie - W standardzie: nikiel satyna (N)

MUL-T-LOCK MT5+ zalety

 • Klucze dorabiane na podstawie karty bezpieczeństwa
 • Trzy zintegrowane ze sobą systemy zabezpieczające
 • Tworzenie systemów kontroli dostępu Master Key
 • Klucz symetryczny (obustronny), otwierający wkładkę niezależnie którą stroną wprowadzi się go do zamka
 • Konstrukcja modułowa oparta na wzmocnionym łączniku, umożliwia zmianę wymiaru wkładki
 • Możliwość łączenia wszystkich rodzajów wkładek, cylindrów itp. w system jednego klucza K.A. (Keyed Alike)

Zmienny wymiar wkładek - Podstawowym (minimalnym) wymiarem systemu MT5+ jest wymiar 31 mm (wkładka 31/31). Zasadą jest gradacja (stopniowanie) co 5 mm. W przypadku wkładek Mul-T-Lock pierwszy skok wymiarowy to 4 mm, każdy kolejny 5 mm. Począwszy od najkrótszego wymiaru 31 mm kolejne to: 35, 40, 45, 50, 55 itd. Mul-T-Lock oferuje także modele o nietypowych wymiarach nie mających odpowiedników u innych producentów. Najczęściej spotykane to 33/43, 33/48 mm wykorzystywane głównie w drzwiach firmy Witex Super Lock, Key Lock, Multi Door.

Zabezpieczenia - Przełomowe funkcje MT5+ obejmują:
Opatentowane bezpieczeństwo: innowacyjna sprężyna Alpha Spring w czole klucza MT5+ z patentem, który wygasa dopiero w 2025 roku. Element sprężynujący zaczepia o unikalny sworzeń w wewnętrznej części rotora mechanizmu blokującego, tworząc dodatkową linię ścinania/podziału.
Nowa konfiguracja unikalnej technologii trzpieni teleskopowych Mul-T-Lock z 5 trzpieniami teleskopowymi, które identyfikują się ze specjalnymi nacięciami na kluczu MT5+.
Masywny wewnętrzny mechanizm blokujący w postaci listwy wzdłużnej, współpracujący z unikalnymi poprzecznymi sworzniami palcowymi, sterowanymi krzywą na kluczu.
Ogromna liczba możliwych kombinacji blokowania, dzięki podwójnemu mechanizmowi blokowania trzpieni teleskopowych oraz patencie Alpha Spring.
Zaawansowana ochrona klucza: klucze MT5+ możliwe są do dorobienia tylko na dedykowanej maszynie do cięcia kluczy KC5.

Zgodność z najbardziej rygorystycznymi normami międzynarodowymi: europejską EN1303, SKG (Holandia), normą izraelską itp.

Produkty serii MT5+ cechuje połączenie klasycznych systemów identyfikacji klucza z elementami ruchomymi w samym kluczu, co wyklucza otwarcie za pomocą tradycyjnych wytrychów, a także za pomocą tzw. bumpingu.
Próby złamania lub wyrwania wkładki utrudnia hartowany mostek znajdujący się w środkowej części obudowy w miejscu jej przewężenia. Przed próbami nawiercenia i rozwiercenia chronią stalowe wzmocnienia umiejscowione w czołowej części wkładki oraz rotora.

 

Firma MUL-T-LOCK należy do grupy najbardziej liczących się producentów zabezpieczeń ASSA-ABLOY

Wszelkie prawa zastrzeżone! Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością firmy M-LOCK Zabezpieczenia. Są chronione prawem autorskim, które przysługuje firmie M-LOCK Zabezpieczenia. Zabrania się m.in. kopiowania, modyfikowania i rozpowszechniania zamieszczonych w sklepie internetowym www.m-lock.pl materiałów, w szczególności kart produktów bądź ich elementów, w tym fotografii, grafik, banerów, znaków, tekstów itp. oraz umieszczania w/w materiałów lub ich części w jakimkolwiek serwisie internetowym lub serwerze, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia firmy M-LOCK Zabezpieczenia, pod groźbą sankcji prawnych. Więcej szczegółów - patrz Prawa autorskie