Szyld antywłamaniowy do drzwi Dierre, PROTECTOR CI-0131-AB (stary mosiądz)

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: CI-0131-ABd
 • Producent: CIPIERRE
 • Dostępność: Jest Jest

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: odbiór/wysyłka do 48 godzin (dni robocze)
 • kpl.
 • Cena netto: 201,79 zł / kpl. 248,20 zł / kpl.

PROTECTOR Cipierre CI-0131 - szyld antywłamaniowy (pancerny). Zadaniem szyldu jest ochrona wkładki profilowej - najbardziej narażonego na atak elementu zamka.

WAŻNE:
Rozstaw śrub mocujących (31 mm) dostosowany jest TYLKO do fabrycznych zamków centralnych Dierre-ATRA (obsługiwanych wkładką profilową).

Wykończenie:
Kolor oraz kształt odpowiadają fabrycznej estetyce stosowanej do drzwi Dierre.

Charakterystyka produktu

RODZAJ OKUCIA: szyld wzmocniony-antywłamaniowy
KOLOR: stary mosiądz (brąz anodowany)
WYMIARY: 63x84 mm (szer. wys.)
ROZSTAW ŚRUB: 31 mm (śruby przelotowe)
ŚREDNICA: 42 mm (element wzmocniony)
W ZESTAWIE: elementy montażowe, kpl. szyldów, śruby

Przewaga Protectora: Zasadniczą różnicą między tradycyjnymi szyldami antywłamaniowymi a okuciami typu Protector jest sposób zamocowania.
Ogólnie dostępne szyldy antywłamaniowe montuje się nawierzchniowo, opiera się je na płaszczyźnie drzwi. W takim przypadku mamy do czynienia z niezabezpieczoną przestrzenią miedzy szyldem a zamkiem. Fakt ten można wykorzystać wbijając pod szyld narzędzie w formie klina i za pomocą dźwigni wyłamać lub zerwać okucie.
Protector skręcony jest bezpośrednio z zamkiem, opiera się na nim eliminując próby podważania, wyłamania, ataku na wkładkę z bocznej strony, chroni całkowicie dostępu do śrub mocujących.

Zalety:

 • Dzięki zastosowaniu Protectora możliwość pokonania wkładki metodami inwazyjnymi typu: nawiercanie, podważanie, łamanie, wyrywanie, ucinanie - w praktyce możliwe jest przy zastosowaniu ciężkich elektronarzędzi oraz wymaga wiele czasu.
 • Szyld wytoczony jest ze specjalnie utwardzonej stali, trudnej do przewiercenia, szlifowania, ucinania
 • Protector skręcany jest dwoma hartowanymi śrubami przechodzącymi przez zamek,
 • Śruby mocujące dostępne są tylko od wewnątrz pomieszczenia (na zewnątrz mocowanie jest niewidoczne i niedostępne),
 • Rozstaw śrub montażowych 31 mm (odpowiedni do fabrycznych zamków Atra-Dierre)
 • Dostępne różne kolory wykończenia

Instalacja - Prawidłowo zamontowany Protector powinien zostać wpuszczony w zewnętrzną płaszczyznę drzwi tak, aby oparł się bezpośrednio na zamku. Dzięki takiemu systemowi instalacji niweluje się pustą przestrzeń między szyldem a zamkiem, zabezpiecza to przed próbami ataku z bocznej strony na wkładkę lub śruby mocujące, a także przed podważeniem (szyld z zamkiem tworzą jeden monolityczny element). Średnica okrągłego elementu szyldu wynosi 42 mm. Aby oprzeć element wzmocniony na zamku trzeba wykonać otwór w zewnętrznej płaszczyźnie drzwi o średnicy lekko powyżej 42 mm - brzegi otworu nie są widoczne po zakończeniu instalacji, maskuje je owalny szyld dołączony do zestawu.
Opierając główny element na zamku skręca się go od wewnętrznej strony drzwi za pomocą dwóch hartowanych śrub (w komplecie). Na koniec mocuje się tradycyjny szyld wewnętrzny dołączony do zestawu.

Protector CI-0131 dzięki rozstawie śrub mocujących 31 mm współpracuje ze wszystkimi fabrycznie montowanymi zamkami ATRA w drzwiach DIERRE.

Dobór długości wkładki - Przy zastosowaniu Protectora najczęściej stosuje się wkładki o wymiarze zewnętrznym 30 do 31 mm w niektórych przypadkach 35 do 36 mm, uzależnione jest to od długości klucza. Klucz przechodząc przez obrotowy element w szyldzie musi zostać całkowicie wprowadzony do wkładki tak, aby mógł się swobodnie przekręcać. W przypadku zbyt krótkiej wkładki gdy nie ma możliwości całkowitego wprowadzenia do niej klucza, trzeba zastosować dłuższą wkładkę. 
Jeżeli wkładka okaże się zbyt długa (kiedy szyld opiera się na wkładce), pod szyld podkłada się specjalne podkładki dystansowe o grubości 2 mm (dostępne osobno), dzięki nim wypełnia się wolną przestrzeń między szyldem a zamkiem (szyld nie może opierać się bezpośrednio na wkładce).

W drzwiach o ponadstandardowej grubości dobór wkładki jest kwestią indywidualną, często wymaga to zastosowania nawet parunastu podkładek dystansowych oraz przedłużanych śrub mocujących.

Warto wiedzieć: Dobór Protectora do grubości drzwi, długości wkładki oraz rodzaju zamka nie jest rzeczą prostą. Dlatego przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić, czy zamek z którym ma współpracować szyld jest do tego przystosowany. Nie wszystkie zamki posiadają otwory na śruby mocujące/przelotowe, jeżeli je posiadają należy sprawdzić ich rozstaw. Otwory przelotowe powinny być wyposażone w tuleje ewentualnie inne elementy uniemożliwiające ugięcie kasety zamka przy dociąganiu śrub.
Płaska powierzchnia szyldu stykająca się z zamkiem wymaga, aby zamek posiadał odpowiednio równą płaszczyznę styku. Wszelkie ranty lub wytłoczenia w kasecie zamka mogą utrudnić lub uniemożliwić instalację. Szyld powinien idealnie stykać się z zamkiem, często wymaga to wykonania specjalnych podkładek na zamówienie.

Jeżeli nie są Państwo pewni możliwości zastosowania Protectora, przed zakupem prosimy o kontakt z naszą firmą w celu konsultacji. Do opisywanego modelu szyldu producent nie przewiduje specjalnie wyprofilowanych blach lub podkładek, niwelujących nierówności konstrukcyjne dotyczące wielu dostępnych zamków . W takiej sytuacji konsultację lub montaż szyldu najlepiej zlecić wyspecjalizowanej firmie.


Wszelkie prawa zastrzeżone! Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością firmy M-LOCK Zabezpieczenia. Są chronione prawem autorskim, które przysługuje firmie M-LOCK Zabezpieczenia. Zabrania się m.in. kopiowania, modyfikowania i rozpowszechniania zamieszczonych w sklepie internetowym www.m-lock.pl materiałów, w szczególności kart produktów bądź ich elementów, w tym fotografii, grafik, banerów, znaków, tekstów itp. oraz umieszczania w/w materiałów lub ich części w jakimkolwiek serwisie internetowym lub serwerze, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia firmy M-LOCK Zabezpieczenia, pod groźbą sankcji prawnych. Więcej szczegółów - patrz Prawa autorskie